Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

U20: Polska - Japonia 4:1

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 wygrała w Łodzi z Japonią 4:1 (1:1) w spotkaniu towarzyskim. To był przedostatni sprawdzian drużyny budowanej przez trenera Jacka Magierę na tegoroczne mistrzostwa świata w Polsce.

StockSnap
Polska - Japonia 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Serafin Szota (28), 1:1 Koki Saito (35), 2:1 Tomasz Makowski (68), 3:1 Jakub Bednarczyk (72), 4:1 Adrian Łyszczarz (82).
Polska: Miłosz Mleczko - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - Tymoteusz Puchacz (84. Kacper Kostorz), Tomasz Makowski (71. Adrian Benedyczak), Bartosz Slisz, Mateusz Bogusz (59. Adrian Łyszczarz), Michał Skóraś (59. Jakub Bednarczyk) - Dominik Stefczyk (84. Dominik Sokół).

Spotkanie rozegrano na stadionie miejskim na Widzewie, który będzie główną areną rozpoczynającego się w maju młodzieżowego mundialu. W Łodzi odbędzie się mecz otwarcia i finał imprezy oraz wszystkie mecze grupowe biało-czerwonych.

Konfrontację dwóch uczestników mistrzostw świata lepiej rozpoczęli gospodarze. Polacy od początku grali odważnie i objęli prowadzenie po niespełna pół godzinie gry. W 28. minucie wynik otworzył Serafin Szota. Obrońca pierwszoligowej Odry Opole najlepiej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitana biało-czerwonych Tymoteusza Puchacza. Japończycy szybko jednak wyrównali, również po stałym fragmencie gry, bowiem po rzucie rożnym Miłosza Mleczko w 35. minucie przewrotką pokonał Koki Saito.

Bardzo udana dla polskiego zespołu była druga połowa, w której podopieczni Magiery zdobyli trzy gole po strzałach zza pola karnego. Najpierw do siatki rywali trafił Tomasz Makowski, wykańczając składną akcję Polaków. Po chwili prowadzenie podwyższył Jakub Bednarczyk, a wynik w 82. minucie równie efektownym uderzeniem ustalił Adrian Łyszczarz.

Spotkanie zakończył konkurs rzutów karnych, w którym 5:4 zwyciężyła Polska.

W ostatnim oficjalnym meczu kontrolnym przed rozpoczęciem turnieju podopieczni Magiery zagrają we wtorek w Bielsku-Białej z Niemcami (godz. 18). To będzie końcowy etap selekcji do kadry na MŚ. Do 1 kwietnia selekcjoner musi bowiem zgłosić do FIFA szeroki 50-osobowy skład, a do 13 maja 21-osobową kadrę, która wystąpi na mistrzostwach.

Grupowymi rywalami Polaków na mundialu będzie Kolumbia, z którą zmierzą się w meczu otwarcia 23 maja (godz. 18) oraz Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegal (29 maja, 20.30). Turniej potrwa do 15 czerwca.

Źródło: niezalezna.pl, PAP